KOSMETICKÝ SALON

                             Eva Kmínková


< návrat zpět

Fotoepilace

Technologie IPL umožňuje zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tento termín se skládá z řeckého slova "foto" = světlo, "termo" = teplo, "lysis" = zničení. Selektivní znamená, že působí pouze místně. Melanin je barvivo, které dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede absorbovat svazek paprsků z proměnlivého pulsního světla. Dojde k zahřátí chloupku až do kořínku, aniž by byly poškozeny ostatní tkáně. Zvýšení teploty umožní zničení buněk a z folikulu již nemůže vyrůst chloupek.

Fotoepilaci s IPL je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží...) a obličeje (horní ret, mezi obočím, vousy...). Tato epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. IPL umožňuje ošetřovat všechny typy chloupků.

V průměru bývá zapotřebí 5 - 6 návštěv. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Ošetření je tím účinnější, čím tmavší budou chloupky a světlejší pokožka. Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) - ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Fotoepilace se provádí pouze v zimním období, tzn. od října do dubna, jednou měsíčně.